457 Görüntülenme
Final Portrait – Son Portre 1080p Full izle
6.3 IMDB Puanı

Final Portrait – Son Portre 1080p Full izle

(Final Portrait)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Sony Pictures Classics
  • Film Süresi 90 dakika
Yönetmen
Senaryo Stanley Tucci, James Lord

Final Portrait – Son Portre 1080p Full izleParis’te eski arkadaşı bir Amerikalı yazar olan James Lord ile karşılaşan İsviçreli heykeltıraş ve ressam olan Alberto Giacometti arasında geçenleri konu alan Son Portre - Final Portrait, Lord’un yazar arkadaşı James Lord’un sıra dışı bir simaya sahip olduğunu söyleyerek onun bir portresini yapmak ister. Her ne kadar başlangıçta bunu kabul etmese de arkadaşın ısrarı neticesinde mutlu olan James Lord, portre çiziminin birkaç gün süreceği düşüncesiyle teklifi kabul eder.


Ancak arkadaşının beklentilerini karşılayamadığını ve haftalar geçmesine rağmen portreyi tamamlayamadığını gören Amerikalı yazar, adeta hayal kırıklığına uğramıştır. Aynı zamanda arkadaşının bir portre yüzünden, hayatına neredeyse ipotek koyduğunu düşünmektedir. Ancak portrenin uzun sürmesinde, Alberto Giacometti’nin dahi yanının yattığı gerçeğini çok geç anlamıştır. Zira onun matematiğini çözmek için çizimlerine müsaade etmeye devam eden Lord, amacına önemli ölçüde yaklaşmış ve arkadaşının matematik zekasını çözmeye başlamıştır.


2017 yapımı olan Son Portre - Final Portrait, eğlenceli ve aynı zamanda dostluğa vurgu yapan yüzüyle izlenme değer filmler arasında yer almaktadır. Adeta bitmeyen bir portre üzerinde dönen bir konuyu işleyen film, özellikle dramatik sanat severlerin ilgi alanında yer almayı başarmıştır.

Etiketler: