867 Görüntülenme
Kelebek – Papillon 2017 Full Hd izle
7.1 IMDB Puanı

Kelebek – Papillon 2017 Full Hd izle

(Papillon)
Yönetmen
Senaryo Aaron Guzikowski, Henri Charrière, Dalton Trumbo, Lorenzo Semple Jr.
Yapımına 2017 yılında başlanan Papillon filminin Türkiye'de Kelebek olarak lanse edildiğini göreceksiniz. Film için açıklanan vizyon tarihi ise 8 Mart 2019. Amerikan yapımı filmin 15 yaş sınırı ile vizyona girdiğini hatırlatalım. Dram, Suç ve Biyografi türlerini kapsayan bir hikâye ile geniş bir izleyici kitlesine hitap ettiğini düşünüyoruz.

Papillon filminin konu itibariyle bir hapishaneden kaçış temasına sahip olduğu söylenebilir. Ana karakter olan Henri Charriere pek çok kişi tarafından Papillon olarak anılır. Kendisi irili ufaklı bazı suçlara karışmış olsa bile cinayet gibi suçlardan uzaktır. Ancak bir şekilde cinayet üzerine yıkılır ve Fransa'nın cehennemi olarak anılan Şeytan Adası hapishanesine girer. Burada tanıştığı ultra zengin Louis Dega ise içeride oldukça savunmasızdır. Papillon onu hapishane şartlarından korur ve Louis ona hapishaneden kaçma fırsatı tanır.

Papillon filminde Oscar ödüllü Rami Malek, Charlie Hunnam, Christopher Fairbank, Michael Socha ve Eve Hewson gibi oyuncular rol alıyor. Oyuncu kadrosu yönünden iddialı göründüğü gibi senaryosunda da Lorenzo Semple Jr, Dalton Trumbo ve Aaron Guzikowski isimlerini görüyoruz. Filmin yönetmenliği de Michael Noer tarafından yapılmış.