332 Görüntülenme
Yapay Zeka Doğuyor – A.İ. Rising Türkçe Dublaj izle
7.1 IMDB Puanı

Yapay Zeka Doğuyor – A.İ. Rising Türkçe Dublaj izle

(A.I. Artificial Intelligence)
Senaryo Brian Aldiss, Ian Watson, Steven Spielberg
Ödüller 2 Oscar Adaylığı. Diğer 16 ödül & 67 adaylık.

Yapay Zeka Doğuyor - A.İ. Rising Türkçe Dublaj izle


Yönetmen koltuğunda Lazar Bodroza’nın oturduğu Yapay Zeka Doğuyor - A.İ. Rising filminin başrolünü ise dünyaca ünlü yıldızlar, Sebastian Cavazza, Kirsty Besterman ve Marusa Majer paylaşmaktadır.


Uzay bilimlerine karşı küçük yaşlardan itibaren ilgi duyan Milutin, bu ilgi sonrasında astronot olmayı başarmış birisidir. Uzay hakkında araştırmalar yapan bir özel şirkette işe başlayan Milutin, şirketle birlikte araştırma yapmak için, uzaya yolculuk eder. O ana kadar yaptığı tüm uzay yolculuklarını tek başına yapan Milutin, bu araştırmasında uzaya android yapay zeka robotuyla gidecektir. Her ne kadar Nimani adlı robotun kendisine eşlik etmesinden rahatsızlık duysa da, şirket bu konudaki kati kararını çoktan vermiştir.


Milutin gideceği uzay bölgesine inene kadar uyumuş ve uyanmasının ardından kendisine eşlik eden robotun tüm kontrollerini yapmıştır. Bunun ardından vardıkları uzay bölgesinde araştırmalara başlayan ikili, bir yandan da birbirlerine ısınmaya başlamaktadırlar. Milutin tarafından daha özgür hareket edebilmesi için bazı kodlardan kurtarılan Nimani bunun ardından daha insani davranmaya başlamış ve Milutin ile aralarında farklı bir ilişki başlamıştır.


Uzay ve macera filmlerini sevenlere tavsiye edebileceğimiz filmler arasında yer alan Yapay Zeka Doğuyor - A.İ. Rising, kendi kategorisinde en iyi filmler arasında yer almaktadır.